YENİ DÖNEM MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN

25. dönem Milletvekili Genel Seçimlerinden sonra oluşan kaotik durumun ardından 1 Kasım’da gerçekleştirilen 26. Dönem Milletvekilli Genel seçimlerinde halk, yeniden istikrarı seçerek %49,5 ile AK Parti’yi bir kez daha tek başına iktidara taşıdı. 

Sonuçların kesinleşmesiyle, AK Parti 317, CHP 134, HDP 59, MHP 40 Milletvekiliyle mecliste temsil hakkı kazandı. İç tüzük gereği 17 Kasım Salı günü saat 15:00’de toplanan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ‘En Yaşlı Üye’ sıfatıyla CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal Başkanlık etti. İl Seçim Kurullarından Mazbatalarını alarak Milletvekilliğine hak kazanan vekiller göreve başlayabilmek için yemin etti.

26. dönemde göreve başlayacak isimlerden birisi olan AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık kürsüye gelerek; “Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim” diyerek Aziz Türk Milletine 4 yıl daha hizmet etme hakkı kazandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yemin törenini kendisine ayrılan locadan takip etti. Birleşimi yöneten Deniz Baykal, yemin törenin ardından TBMM Başkanı seçiminin yapılacağını hatırlatarak, adayların 5 gün içinde Geçici Başkanlık Divanı’na bildirilmesi gerektiğini söyledi. Baykal, birleşimi seçim turlarının yapılacağı 22 Kasım Pazar günü saat 15.00’te toplanmak üzere kapattı.

Mesele Memleket Meselesi diyerek, 2023 hedefiyle çıktığı yolda ilk günkü aşkla çalışmalarına devam eden AK Kadrolar, Türkiye’nin önündeki engelleri teker teker aşacak. Meclis Başkanı’nın seçilmesinin ardından çalışmalarına başlayacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk konularından birisi yeni özgürlükçü, sivil bir anayasa olacak.