Kıyıklık Ülke TV`de Ersoy Dede`nin sorularını yanıtladı

AK Parti İstanbul Milletvekili ve 3. Bölge Milletvekili Adayı Feyzullah Kıyıklık, moderatörlüğünü Ersoy Dede’nin yaptığı ‘Şeffaf Sandık’ programına konuk oldu.

Kıyıklık'ın yanı sıra AK Parti 3. Bölge milletvekili adayı Prof Dr. Mustafa Şentop ile AK Parti 2. Bölge milletvekili adayı Volkan Bozkır ve Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk'ün konuk olarak katıldığı programda Başbakan Erdoğan'ın Kanal İstanbul Projesi, Avrupa Birliği'ne Türk toplumunun bakış açısı, terör, ve CHP'nin seçim politikası olmak üzere pek çok konu ele alındı.

 

 

KIYIKLIK: ‘AK PARTİ'DE GERÇEKLEŞMEYECEK PROJE YOK'

"AK Parti'de gerçekleşmeyecek projeler yok, büyük projeler büyük atılımlar ortaya atıldı ve bunların hepsi de şimdiye kadar gerçekleştirildi" diye konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili ve 3. Bölge Milletvekili Adayı Feyzullah Kıyıklık, su ve köprü sorunu olan dönemlerin artık geride kaldığını ve pek çok aşama kaydedildiğini ve artık ‘Çılgın Proje'lerin konuşulduğunu söyledi.


KIYIKLIK: ‘TOPUM; AVRUPA BİRLİĞİNE BAKIŞ AÇISINI DEĞİŞTİRMELİi'

Programda Türk toplumunun yüzde 65'inin AB'ye girmek, yüzde 15'inin ise girmek istemediği kaydedilirken Kıyıklık: "Türkiye'de' halen AB'ye karşı güven sorunu bulunmaktadır. Toplum, AB'ye olan bakış açısını kırmalı ve daha çok şans vermelidir" dedi.

 

BOZKIR: ‘KANAL İSTANBUL MONTRÖ'YE AYKIRI DEĞİL

AK Parti İstanbul 2.Bölge Milletvekili Adayı Volkan Bozkır ise ‘Kanal İstanbul Projesi' kapsamında, ikinci boğazın Montrö Boğazlar sözleşmesini olumsuz yönde etkilemeyeceğini ve kapalı durumdaki boğaz trafiğinin aslında daha çok açılarak vatandaşı rahatlatacağını belirtti.

 

ŞENTOP: ‘CHP BAŞBAKAN'I ANLAMIYOR'

AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Prof Dr. Mustafa Şentop ise AK Parti'den önce Türkiye'nin Uluslararası Para Fonu IMF'ye muhtaç kaldığının bir milyar dolar kredi alabilmek için birçok yasa çıkartmak zorunda kaldığını söyledi. Ak Parti iktidarı ile son on yılda birçok alanda ileri adımlar atıldığını ifade eden Şentop, "CHP, Başbakan Erdoğan'ın projesini bir türlü anlayamıyor. CHP'nin kuralcılığı, labirent hali sadece krizi tırmandırıyor" dedi.


ÖZTÜRK'TEN DOĞU VE ANADOLU VURGUSU

Terör konularına da değinilen programda Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da BDP ve AK Parti dışındaki partilerind e varlıklarının hissettiremelerinin önemini vurguladı.