KIYIKLIK BAKIRKÖY İLE BULUŞTU

İstanbul Milletvekili Adayı Feyzullah Kıyıklık seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Ak Parti İstanbul 3. bölge Milletvekili adayı Feyzullah Kıyıklık seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında Bakırköy’ü ziyaret eden Kıyıklık, ilk önce Zuhuratbaba Mahallesindeki Görme Özürlüler Derneği’ni (Gözder) ziyaret etti. Temelini attığı Bağcılar’daki Engelliler Sarayı’nın ikincisinin Bakırköy de yapılmasını çok arzuladığını belirten Kıyıklık ardından görme engelli vatandaşlarımızın sorunlarını dinledi. Bazı otobüs ve metrobüslerde ses sisteminin şoförler tarafından çalıştırılmadığını aktarılmasının ardından İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci’yi arayarak bundan sonra bu konu hakkında daha hassas olunmasını istedi. Bir başka vatandaşın sarı emniyet şeridinin sıklıkla ihlal edildiğini belirtmesi üzerine bunun önüne yasa ile geçmenin mümkün olmadığını insanların bilinçlendirmenin önemli olduğunu belirtti. Engellilerin birlik olarak taleplerini meclise iletmesi halinde ne gerekiyorsa yapacağını belirten Kıyıklık, Engelliler Sarayı’nı belediye bütçesinden yaptıklarını bütün ilçe belediyelerin bir tane Engelliler Sarayı yapabileceğini söyledi. Vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından Zuhuratbaba Mahallesindeki gezisine esnafları ziyaret ederek devam etti.

            Esnafa ve vatandaşlara kırmızı karanfil dağıtan Kıyıklık, esnafın sorunlarını dinledi ve vatandaşlardan oy istedi. Civardaki bir kıraathane de çay içen ve mahalle sakinleriyle sohbet etmesinin ardından İstanbul Caddesi üzerindeki Ak Nokta’yı ziyaret etti. Ak Parti şapkası takarak, Bakırköy İlçe Başkanı Aysun Çelikler ile birlikte halkı selamlayan Kıyıklık, vatandaşlara şapka ve Türk bayrağı dağıttı.

 

            Ardından Salı Pazarını ziyaret eden ve vatandaşlara kırımızı karanfil dağıtan, güçlü bir Türkiye için oy isteyen Kıyıklık, Pazar fiyatları hakkında son bilgileri aldı. Annesini kaybeden bir vatandaşa taziye de bulunan Kıyıklık, Zuhuratbaba Camii’nde akşam namazını kıldıktan sonra bir vatandaşın evine misafir oldu. Burada hane halkı ve komşularla sohbet eden Kıyıklık, türban ile alakalı yaşadığı bir olaya değindi; “Benim kızım ÖSS’yi kazandı ancak türbanlı olduğu için okuldan atıldı. Daha sonra öğrenim görmek için Almanya’ya gitti. Hocaları bana neden atıldığını soruyordu. Kopyadan mı, anarşiden mi, neden? Başörtüsünden dolayı dediğimde anlam veremiyorlardı. Bir insanın okuma hakkının bu yüzden elinden alması onlara çok saçma geliyordu.” dedi.