İSTANBUL AK PARTİ DEDİ!

1 Kasım’da gerçekleşen Genel Seçimlerde İstanbullular bir kez daha AK Parti’yi 1. sıraya taşıdı.

Ülkemizde uzun zamandır devam eden seçim maratonu sonuçlandı. Milletin karar verdiği sonuçlara göre yıllardır zirvede olan AK Parti bir kez daha en fazla oyu alarak ilk sıraya yerleşti.

 

En fazla oy sayısına sahip İstanbul’da da ülke genelinde olduğu gibi AK Parti en fazla oyu aldı. 1. Bölgede 47,5'lik oy oranına, 2. Bölgede 51,2 oya ulaşan AK Parti 3. Bölgede 47,8 oy aldı. 7 Haziran seçimlerine göre İstanbul genelinde oylarını 7,8 puan arttıran AK Parti milletvekili sayısını da 39'dan 46'ya yükseltti. 

 

Seçim çalışmalarını büyük bir dikkat ve başarılı şekilde yürüten AK Parti İstanbul’un genelinde toplam 46 Milletvekili çıkardı. AK Parti’nin İstanbul Milletvekilleri ise şöyle:

İsmail Kahraman, Mustafa Ataş, Mihrimah Belma Satır, Erol Kaya, Ahmet Berat Çonkar, Berat Albayrak, İsmet Uçma, Metin Külünk, Ravza Kavakçı Kan, Azmi Ekinci, Osman Boyraz, Hasan Turan, Hasan Sert, Mehmet Ali Pulcu, Hurşit Yıldırım, Hulusi Şentürk, Hayati Yazıcı, Volkan Bozkır, Burhan Kuzu, Ayşe Nur Bahçekapılı, Fatma Betül Kaya, Ekrem Erdem, Aziz Babuşcu, Durmuş Ali Sarıkaya, Şirin Ünal, Fatma Benli, Hüseyin Bürge, Haydar Ali Yıldız, Ahmet Hamdi Çamlı, Markar Eseyan, Mehmet Mehdi Eker, Mustafa Şentop, Mehmet Doğan Kubat, Serap Yaşar, Feyzullah Kıyıklık, Mehmet Muş, Nureddin Nebati, Mehmet Metiner, Harun Karaca, Tülay Kaynarca, Mustafa Yeneroğlu, Erkan Kandemir, Halis Dalkılıç, Mürteza Zengin, Yıldız Seferinlioğlu, Abdullah Başçı