ESENYURT`TA TAMER ÖZYURT İLKÖĞRETİM OKULU’NU AÇTIK

 

Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Feyzullah Kıyıklık, Esenyurt Belediyesi tarafından hayırseverlerin desteğiyle yapımı tamamlanan 32 derslikli Tamer Özyurt İlköğretim Okulu açılış törenine katıldı. Törene, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, İlçe Kaymakamı Ekrem İnci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Dal ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende kürsüye çıkan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, hayırsever Tamer Özyurt’tan bir okul sözü daha aldı. Ardından kürsüye çıkan Ak Parti Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, geleceğimizin teminatı çocuklara hitaben; “Üreten bir toplum olmalıyız. Bizlerin sizden beklentisi büyük. Medeniyetlerin ilerlemesi üretmesiyle doğru orantılıdır. Kendi teknolojisini üreten bir toplum olmak sizlerin elinde. Bize düşen ise sizlere daha iyi şartlarda eğitim hizmeti verebilmek.” dedi. Öğrencilerin ve protokol üyelerinin katılımıyla kesilen kurdelenin ardından temsili olarak ilk zil çalındı.

 

Sınıfları gezen Kıyıklık, öğrenci sırasına geçerek öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

 

Açılışın ardından İlçe teşkilat üyeleriyle ev ziyaretleri gerçekleştiren Kıyıklık, Fatih Mahallesindeki Üçevler Camii’nde kılınan Öğle namazının ardından cemaatle çay içip hasbihal etti. İlçe Emniyet Müdürü Muharrem Yazgan’ı makamında ziyaret ederek artan terör olayları ve polise saldırılar hakkında fikir alışverişinde bulundu.