ENGELSİZ SULTANGAZİ

Feyzullah Kıyıklık yaklaşan seçimler öncesi çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

    Sabah, Ak Parti Bahçelievler İlçe Teşkilatı ile kahvaltı yapan Kıyıklık’ı burada İlçe Teşkilat Başkanı Zülküf Türkoğlu karşıladı. Neşeli bir havada geçen kahvaltı sonunda Ak yüreklerle hatıra fotoğrafı çekildi.

            Sultan Çiftliği Merkez Camii’nde Cuma namazını kıldıktan sonra, camiinin karşısındaki Ak Nokta’yı ziyaret eden Kıyıklık, burada halka kalem dağıttı ve halkı Pazar günü Maltepe de gerçekleştirilecek olan Büyük İstanbul Mitingine davet etti. Burada Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ile buluşan Kıyıklık,ardından camii çevresinde kurulan bir tezgaha geçerek buradan çocuklara yemek dağıttı.

            Altunay ile birlikte Sultangazi Belediyesi’nin düzenlediği ‘Zihinsel Engelliler Spor Oyunları Ödül Töreni’ne giden Kıyıklık, burada Ak Parti İstanbul 2. bölge Milletvekili adayı Şirin Ünal ve İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz ile bir araya geldi. Engelli kardeşlerimizin programını büyük bir keyifle izleyen Kıyıklık, ardından konuşmasını yapmak için sunucu tarafından ‘Onu engellilere verdiği desteklerle tanıyoruz.’ sözleriyle sahneye davet edildi.

            Kısa bir konuşma yapan Kıyıklık, böyle programların sayısının artmasının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. Eskiden düzenlenen engelliler programına engelli vatandaşların katılmadığını, toplanan paraların da konser vermeye gelen sanatçılara dağıtıldığını belirtti. Ak Belediyeler sayesinde ilçelerin kalkındığını aktaran Kıyıklık, geçmiş dönemlerdeki hükümetlere ışık tutmak amacıyla;  “Belediye Başkanlığı dönemimde bir tane sağlık ocağı yaptırdım. Açılışına o dönemin devlet erkanı gelmişti. Niye? Çünkü o dönemlerde hiçbir şey yapılmıyordu.” dedi.

Tören, 1 günlük askerliklerinden dönen engelli vatandaşlarımıza teskerelerinin verilmesi ve spor oyunlarında dereceye giren takımlara kupalarının verilmesi ile sona erdi.