EDİRNE’YE HİZMETLERİMİZ SÜRÜYOR

 

Ülkenin en doğusundan en batısına kadar her karış vatan toprağına hizmetlerimiz devam ediyor.

Ak Parti İstanbul Milletvekili ve İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Feyzullah Kıyıklık, bir dönem Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapmış, ülkemizin en batısındaki ili Edirne’deydi.

Cuma Namazını Mimar Sinan’ın ‘Ustalık eserim’ dediği Selimiye Camii’nde kılan Feyzullah Kıyıklık, Akmercan Grubunun davetlisi olarak, 32 derslikli, Edirne Akmercan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılışına katıldı. Milli Eğitim Prof. Dr. Bakanı Nabi Avcı, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Halis Dalkılıç, Akmercan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Akmercan ve Edirne halkının katıldığı törende söz alan Cemal Akmercan böyle bir okulu eğitim sistemine kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Cemal Akmercan’ın ardından alkışlarla kürsüye gelen Feyzullah Kıyıklık; “Ben 12 yıl Galatasaray Lisesi’nde Din Kültürü dersi öğretmenliği yaptım. O zamanlar Din dersi seçmeliydi. Açıkçası fazla öğrencim de yoktu. O dönem birlikte çalıştığımız bir öğretmen ağabeyim bana, ‘Eğer öğrencilerine dersini sevdirmek istiyorsan önce kendini sevdirmelisin’ dedi. Hakikaten de o tavsiyenin ardından her geçen sene dersime katılan öğrenci sayım arttı. Ben de değerli öğretmenlerimize bu tavsiyeyi veriyorum. Eğer öğrencilerinize dersi sevdirmek istiyorsanız, önce kendinizi sevdirmelisiniz.” dedi. Kendisinin de İmam Hatip Lisesi ve İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü mezunu olduğunu belirterek, Malatyalı bir ailenin dürüst ve namuslu şekilde kazandığını Edirne'de eğitim kurumu açmak için harcadığını, bunun da Türk milletinin büyüklüğünü ve herkesin kardeş olduğunu gösterdiğini belirten Kıyıklık, okulu eğitim sistemine kazandıran Akmercan Grubuna teşekkür etti.

Ardından kürsüye çıkan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yeni dönemde hayata geçirmeyi planladıkları e-nabız hakkında bilgi verdi. Bakan Müezzinoğlu, dünyanın en ileri seviyesindeki proje olarak tanımladığı e-nabız sistemin bir anlamda sağlık danışmanı ve vatandaşın sağlık arşivi niteliğinde olduğunun altını çizdi. Bakan Müezzinoğlu, e-nabız sayesinde okullarda herhangi bir bulaşıcı hastalık tespit edildiğinde Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki bilişim altyapısı sayesinde kontrol altına alınacağını ifade etti.

Ardından kürsüye çıkan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı yeni dönemde tüm okulların tam gün eğitime geçeceğini belirtti. Bakan Avcı konuşmasında Türkiye'nin son 10 yılda kapsamı gittikçe genişleyen bir sessiz devrim yaşadığını söyledi.

Eğitimi güçlendirmeye devam ettiklerini belirten Avcı; “Her gün yeni yeni kurumlar eğitim camiamıza katılıyor. Son 13 yıldır her alanda elde edilen kazanımları eğitimimize de yansıtmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda, başlattığımız sessiz devrim hızını artırarak devam edecek. Yeni dönemde bütün okullarımız tam gün eğitime geçecek. Bu da yeni okullar, yeni açılışlar demek. Bugün yaşadığımız açılış coşkusunu ülkemizin her yöresinde yaşatmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Milli Eğitim Bakanı Avcı ile Sağlık Bakanı Müezzinoğlu okullarda uygulanacak e-nabız sisteminin protokolünü imzaladı.

Ardından Bakanlar, Edirne Valisi, Milletvekilleri ve hayırsever Akmercan Ailesi temsilcileri ile dualarla okulun açılış kurdelesi kesildi.

Daha sonra okulun içini gezen Feyzullah Kıyıklık ve Bakanlar okul sıralarına geçerek bir süre sohbet etti.

Kıyıklık, daha sonra Edirne’de hizmete giren 400 yataklı, kendi enerjisini üretebilen, son teknoloji aletlerle donatılmış, 5 yıldızlı otel konforundaki Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nin resmi açılışına katıldı. Burada konuşan Bakan Müezzinoğlu; sağında ve solunda işitme engelliler için işaret diliyle tercüme yapan biri 112 personeli, biri ise işaret dili hocasına dikkat çekti. Edirne'deki 112 personelinin işaret dili eğitimi aldığının altını çizen Müezzinoğlu; “İnşallah Edirne'deki bu eğitim Türkiye projesi olarak diğer yerlerde de uygulanacak.” dedi. Konuşmaların ardından kürsüye gelen bakanlar ve Milletvekilleri ile birlikte kurdele kesildi.