BAŞBAKAN VE KIYIKLIK ENGELLİLER SARAYINI ZİYARET ETTİ

KIYIKLIK, DAVUTOĞLU İLE ENGELLİLER SARAYINDA BULUŞTU

1 Kasım’daki seçimlere 1 haftadan az bir süre kala AK Kadrolar Meselenin Memleket Meselesi olduğunu anlatmak için gezmeye devam ediyor.

 

AVCILAR KIYIKLIK’I AĞIRLADI

AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili ve Milletvekili Adayı Feyzullah Kıyıklık Avcılar’da vatandaşlarla buluştu. Avcılar İlçe binasında İlçe Başkanı Ali Burak Tepe ile yapılacak seçimleri değerlendiren Kıyıklık, ardından İlçe Başkanı ve İlçe teşkilatıyla beraber Avcılar’ı gezdi. Özel Avcılar Sultan Fatih İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. Okul Müdürü Emre Yıldırım ile kısa bir süre sohbet eden Kıyıklık, daha sonra Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Lisesi öğretmenleriyle bir araya geldi. Kendi öğretmenlik döneminde yaşadığı anıları paylaşan Kıyıklık, buradan Beysan Sanayi Sitesi’ndeki Ören İş Fabrikasına geçti. Öğle yemeğindeki işçilerin masasına giderek hepsiyle tek tek tokalaştı. İşçilerle fotoğraf çektiren Kıyıklık, işçilere asgari ücretin 1300 tl olacağını, ileride bu rakamı daha da arttıracaklarını söyledi.

 

BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU ENGELLİLER SARAYINI ZİYARET ETTİ

25 Ekim’de İstanbul Yenikapı’da yüzbinlerce insanın katıldığı mitingin ardından AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu İstanbul programına devam etti. Bağcılar’da Engelliler Sarayını ziyaret eden Davutoğlu, burada engelli vatandaşlarla bir araya geldi. Projenin temelini atan, Bağcılar Kurucu Belediye Başkanı ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Ak Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’da katıldığı ziyarette önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Davutoğlu'nun açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle; "Bütün engelli ailelerini selamlıyorum. Korumacı bir yaklaşım yerine hak temelli bakış açısını esas aldık. Maaş ve sosyal haklarda önemli iyileştirmelere gittik. Görme engellilerin yanında kimse olmadan yürümesini sağlamak için projeler üretiyoruz. Engellilere pozitif ayrımcılığı anayasal düzene aldık.” dedi.

 

Engelli Vatandaşlarımız müjde veren Davutoğlu; “Ailelerin kısa süreli bakım sorunu hallediyoruz. Kimse bizim iktidarımız döneminde sahipsiz kalmayacak. Engelli kardeşlerimizin arkasında Türkiye Cumhuriyeti var. Her birini kendi ailemiz olarak görüyoruz. Engelsiz bir hayat için gerekeni yapıyoruz. 350 bin engelli vatandaşımızın bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanmalarını sağlayacağız. Engellilerin gün içinde faaliyetlere imza atması için gençlik merkezleri kuracağız." dedi.